Znamy terminy jesiennych Tygodni mody. Sprawdź, kiedy się odbędą!

Znamy terminy jesiennych Tygodni mody. Sprawdź, kiedy się odbędą!
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Tygodnie mody to zawsze ogromne wydarzenie na całym świecie. Najlepsi projektanci, najpiękniejsze kreacje i cały tłum gwiazd, celebrytów infulencerek i trendsetterów – tak właśnie wyglądały Tygodnie mody. 

Podczas pandemii wiele wydarzeń zostało odwołanych, również Fashion Week. Teraz powraca ze zdwojoną siłą. Poznajcie terminy jesiennych pokazów!

Trendy wiosna/lato 2022!

Co roku wiele emocji budzą pokazy mody w Paryżu, Mediolanie, ale również w Nowym Jorku, Londynie i Kansas. Każdy chce pławić się w blasku gwiazd, a przede wszystkim poznać trendy na nadchodzące sezony. Przygotowania na zbliżające się wielkimi krokami pokazy wiosna/lato 2022 dobiegają powoli końca. Oto pełna lista terminów, w których odbędą się tegoroczne fashion week:

Nowy Jork – tydzień mody:

W tym roku światowy tydzień mody rozpoczyna się w Nowym Jorku. W dniach 8–12 września zaprezentowane zostaną kolekcje na nadchodzący sezon. W ciągu 7 dni odbędą się aż 82 pokazy z modą zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Światowej sławy projektanci zaprezentują na nich swoje propozycje na wiosnę/lato 2022.

Londyn – tydzień mody:

Dokładnie 5 dni dzieli pierwszy tydzień światowego Tygodnia mody od kolejnego. Uczestnicy pokazu mają czas, aby zmienić walizki i ruszyć do Londynu. To właśnie tu w terminie 17–21 września odbędzie się kolejny maraton z modą z najwyższej półki. Swoje projekty zaprezentują na wybiegu najwięksi wizjonerzy świata mody oraz zupełni nowicjusze. Szykuje się tydzień pełen emocji.

Kansas – tydzień mody:

Co będą robić od 19 do 26 września topowe modelki? Oczywiście kroczyć po wybiegach na światowym tygodniu mody w Kansas. Lista projektantów nie została jeszcze zamknięta, także możemy spodziewać się niespodzianek. Z pewnością na ulicach Kansas dostrzec będzie można najgorętsze trendy obecnego sezonu.

Mediolan – tydzień mody:

Na dwa ostatnie tygodnie z pewnością czekają wszyscy. Odbywają się one w światowych stolicach mody. W Mediolanie pokazy w ramach Fashion week rozpoczynają się 21, a kończą 27 września. W ciągu tych 7 dni doświadczyć można bliskiego kontaktu z modą. Uczestnicy spodziewać się mogą mody ulicznej z eleganckimi akcentami.

Paryż – tydzień mody:

Zwieńczeniem tygodnia mody sezonu wiosna/lato 2022 będą pokazy w Paryżu. To na nich dzieje się najwięcej. Od zawsze Paryż kochał modę i to z wzajemnością. W okresie od 27 września do 5 października ulice Paryża zaleją najlepiej ubrani ludzie na świecie. Projekty z najwyższej klasy materiałów w oryginalnych wzorach i fakturach zaprezentowane zostaną szerokiej publice. Oczywiście poza pokazami liczyć można na ucztę dla ciała i duszy. W wolnych chwilach Paryż ma bardzo wiele do zaoferowania.

Fashion week, który będzie miał miejsce jesienią 2021 roku stoi pod znakiem zapytania. Organizatorzy zabezpieczyli się na ewentualność wystąpienia 4 fali koronawirusa. Przygotowane zostały transmisje online, które zapewnią najwyższy poziom bezpieczeństwa. Każdy z uczestników – modelka, projektant, wizażystka itd. – zostaną przebadani pod kątem obecności COVID-19. 

Miejmy jednak nadzieje, że wszystko przebiegnie według planu i będziemy mieli okazję śledzić światowe trendy w najpiękniejszych okolicznościach, czyli na żywo.

Przeczytaj też: https://fashionloop.pl/trendy/fashion-week/czy-znasz-te-kultowe-modele-sneakersow/

Zdjęcie główne: Pexels/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*