Czy peruki mogą zastąpić naturalne włosy?

Czy peruki mogą zastąpić naturalne włosy?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Peruki stają się coraz popularniejszym gadżetem na co dzień. Kiedyś zakładane wyłącznie w teatrze i na bale przebierańców, teraz sztuczne włosy stały się normalnością. Coraz więcej kobiet zakłada perukę na zakupy, do pracy czy na imprezę, by podnieść swoją pewność siebie lub odmienić image. Ale czy peruki mogą zastąpić naturalne włosy? Przekonaj się!

Wsparcie w chorobie

Peruki to nadal przede wszystkim szansa dla pacjentów onkologicznych oraz osób cierpiących na choroby autoimmunologiczne, by pomimo swojej trudnej sytuacji nie traciły pewności siebie. Wiadomo, że włosy w dużym stopniu wpływają na to, jak atrakcyjna czuje się kobieta, dlatego peruka może pełnić rolę podpory i wsparcia psychicznego. Jednak w najtrudniejszej sytuacji są dzieci w trakcie chemioterapii. Koledzy w szkole i na podwórku potrafią być okrutni, wyśmiewać dziecko za brak włosów oraz nękać je niewygodnymi pytaniami. Na szczęście na rynku dostępne są peruki dla dzieci, które pomogą zarówno dziecku, jak i Tobie, jako rodzicowi, uniknąć tych nieprzyjemnych i kłopotliwych sytuacji. 

W tym przypadku peruka z powodzeniem może stać się zamiennikiem dla naturalnych włosów. Wyglądające bardzo sztucznie, połyskujące plastikiem sztuczne włosy to już przeszłość. Obecnie nawet syntetyczne peruki wyglądają bardzo naturalnie i trudno jest je odróżnić od prawdziwej fryzury.

Możliwość szybkiej zmiany fryzury

Jeśli masz ochotę na zmianę koloru włosów, która nie zniszczy Twoich włosów lub chcesz zobaczyć, jak wyglądałabyś we fryzurze typu bob, ale nie chcesz ścinać swoich długo zapuszczanych włosów, peruka to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Naturalnie wyglądająca peruka może dać Ci możliwość szybkiej zmiany fryzury bez przykrych konsekwencji dla Twoich włosów. Z długich, blond włosów możesz przejść na czarną burzę loków w minutę, bez kosztów farbowania i robienia trwałej, a co jeszcze lepsze, ten proces jest w stu procentach odwracalny i nieszkodliwy. Kluczem do sukcesu jest tu peruka, która swoim wyglądem jak najbardziej będzie przypominała naturalne włosy i najnaturalniej wtapia się w linię włosów. Wiele profesjonalnych sklepów oferuje usługę wykonania oraz doboru w stu procentach spersonalizowanej peruki Warszawa daje wiele możliwości, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego miejsca. Poszukaj sklepu, który spełnia wszystkie Twoje oczekiwania, nawet jeśli jest on na drugim końcu Polski.

Jak dbać o swoje włosy, kiedy nosisz peruki?

Jedyne, co może zaszkodzić Twoim włosom, to noszenie peruki codziennie po kilkanaście godzin. Czepek, na którym umieszczone są sztuczne włosy, wykonany jest z tworzywa sztucznego, przez co skóra głowy nie oddycha. Jeśli dzieje się tak codziennie przez wiele godzin, może to spowodować wzmożone wypadanie włosów. Ponadto, przez długi okres noszenia peruki, pod czepkiem tworzy się efekt sauny, ponieważ ciepło, wytwarzane przez skórę głowy nie ma którędy się ulotnić. Dlatego po zdjęciu peruki łuski Twoich włosów będą uniesione, co może sprawić, że będą bardziej podatne na uszkodzenia. Po zdjęciu peruki możesz umyć włosy chłodną wodą, zrobić płukankę z octu jabłkowego lub wysuszyć je suszarką z chłodnym nawiewem. W ten sposób z powrotem domkniesz łuskę włosa, dzięki czemu nie będzie on tak podatny na uszkodzenia oraz wróci do swojego zdrowego wyglądu. 

Peruka może być bardzo ważnym elementem dodającym otuchy w walce o swoje zdrowie, ale również służyć eksperymentom modowym i poszukiwaniu swojego image’u. Nieważne, do jakich celów chcesz kupić perukę, poszukaj modelu, w którym będziesz czuła się jak milion dolarów! 

Zdjęcie główne: Element5 Digital/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*