Najlepsze stylizacje Emmy Stone w Cruelli

Najlepsze stylizacje Emmy Stone w Cruelli
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

18 maja w Los Angeles odbyła się uroczysta premiera filmu Cruella. Podczas tego wyjątkowego wieczoru, nie mogło zabraknąć Emmy Stone odtwórczyni tytułowej roli.

Kiedy tylko w sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu, fani mody oszaleli. Od razu było wiadomo, że będzie to prawdziwa modowa uczta. Na planie filmu pracowały: kostiumografka Jenny Beavan, makijażystka i stylistka fryzur Nadia Stacey oraz oczywiście utalentowana Emma Stone, która zawsze zachwyca swoimi kreacjami na czerwonym dywanie.

O czym jest film Cruella ?

Chyba każdy w dzieciństwie oglądał bajkę „101 Dalmatyńczyków”, w której złym charakterem była ekscentryczna Cruella de Mon. Po wielu latach postanowiono nakręcić ekranizację z Cruellą w roli głównej. Film opowiada o buntowniczych początkach legendarnej projektantki mody Cruelli de Mon.

Akcja filmu Disneya rozgrywa się w Londynie w latach 70. kiedy panował tam styl punkrockowy. Jenny Beavan, która odpowiadała za efektowne kostiumy w filmie w wywiadzie zdradza co było jej inspiracją:

W latach 70. mieszkałam w Londynie. Co prawda bardziej interesowałam się wówczas teatrem niż modą, ale pamiętam, co nosiłam. Nie mogłam pozwolić sobie na Vivienne Westwood ani nawet na Bibę. Inspiracji do filmu była cała masa – oglądałam zdjęcia Westwood, Niny Hagen, kolekcji marki Bodymap i Alexandra McQueena.

Cruella opowiada historię tego co wydarzyło się przed bajką „101 Dalmatyńczyków”. To historia Estelli, kreatywnej dziewczyny, która marzy o tym, aby stać się znaną projektantką mody. Pewnego dnia talent Estelli zostaje dostrzeżony przez baronową von Hellman, legendę mody, graną przez Emmę Thompson. Poznanie tych dwóch kobiet wpłynie na Estelle do tego stopnia, że stanie się podłą, żądną zemsty Cruellą.

Zachwycające kreacje Cruelli

Emma Stone pojawiła się w filmie w 47 stylizacjach. Paleta kolorów Cruelli to głównie czerń i biel z elementami szarości i czerwieni. Nie możemy pominąć charakterystycznych czarno-białych włosów Cruelli. Jedną z najbardziej spektakularnych kreacji w filmie jest czerwona suknia balowa Cruelli.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*