News

Algorytm zaprojektuje ubrania

BERLIN, GERMANY - JUNE 15: Sonia Lyson, Nina Suess and Mandy Bork wearing full Dior looks on June 15, 2021 in Berlin, Germany. (Photo by Jeremy Moeller/Getty Images)

Czy teraz modą zajmie się sztuczna inteligencja? Będziemy ubierać się dzięki wcześniejszej komputerowej analizie trendów w mediach społecznościowych? Wyjaśniamy!

Finesse to start-up założony przez Ramina Ahmariego. Twierdzi on, że moda nie jest już tak hermetyczna jak kiedyś, a trendy modowe mają kształtować nie projektanci, lecz… algorytm.

Na jakiej zasadzie będzie się to opierało? Mianowicie projekty ubrań powstawałyby na podstawie mnóstwa danych zgromadzonych przez media społecznościowe oraz influencerów. Ahmari uważa, że to najlepszy kierunek, który wskaże tendencje w świecie fashion, przewidując z dużym prawdopodobieństwem, czego właściwie będą oczekiwać klienci w najbliższym czasie.

Zainteresowani tym pomysłem inwestorzy przekazali już 4,5 miliona dolarów Finesse. Czy pomysł na kształt sztucznej inteligencji okaże się hitem, czy może wręcz przeciwnie? Czy Finesse wypuści kolekcję ubrań, które zachwycą klientów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *