Shell nails, czyli manicure 3D hitem końca lata

Shell nails, czyli manicure 3D hitem końca lata
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wygląd naszych paznokci jest bardzo ważny. Zaniedbane lub źle ozdobione paznokcie będą bardzo szpecić wygląd naszych dłoni oraz mogą negatywnie wpłynąć na postrzeganie nas przez otoczenie. Największym faux-pas jest źle dobrany manicure do okazji i stroju. W związku z tym kolor i wygląd naszych paznokci jest bardzo ważny, szczególnie jeśli chcemy być modni.

Minione trendy

Tegorocznej wiosny bardzo popularne były wszelkie zdobienia kolorowymi kwiatami. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu kojarzy się nam głównie z przyrodą, która budzi się do życia. Jak co roku znów modne były pastelowe odcienie oraz nowe odsłony starych trendów w matowych wykończeniach. Niezwykle popularne były też wszelkie wizerunki twarzy i oczu umieszczone bezpośrednio na jasnym lakierze. Te wszystkie rzeczy mogliśmy obserwować na paznokciach wiosną. 

Natomiast latem znów zawitały wzory arbuzów, palm, ananasów i wszystkich innych symboli wakacyjnego okresu. Powróciło również ombre, a szczególnie modne stało się to różowe przechodzące w biel. Taki manicure okazał się bardzo uniwersalny, ale też niełatwy w wykonaniu. Bardzo popularne były również trójkątne kolorowe boki paznokci. To wszystko królowało przez ostatni sezon, jednak jest jeden trend, który pojawił się pod koniec wakacji i stał się prawdziwym hitem.

Hit końca lata

Ostatnim i najgłośniejszym wakacyjnym hitem okazał się manicure w trójwymiarze nazywany shell nails. Nazwa ta pochodzi od inspiracji kształtu stylizacji muszlą. Bez wątpienia ten trend zrobił furorę i spodobał się wielu kobietom. Patrząc na taki manicure, z pewnością łatwo możemy przypomnieć sobie wygląd morza i plaż, co bez wątpienia jest zdecydowanym symbolem wakacji. Wykonanie takiej stylizacji wymaga niestety pewnych umiejętności, materiałów oraz sporej ilości wolnego czasu. Dlatego nie każdy będzie w stanie wykonać samodzielnie taki rodzaj zdobień. Jest to oczywiście zrozumiałe, gdyż nie każdy jest uzdolniony w tej dziedzinie, dlatego, jeśli samodzielnie wykonany manicure nas nie zadowala lub jesteśmy pewni, że nie będziemy w stanie go wykonać, to najlepiej udać się do profesjonalnego stylisty paznokci, który wykona za nas cały manicure, a my będziemy mogli cieszyć się pięknym i modnym efektem.

Jak wykonać shell nails?

Najprościej jest wykonać tę stylizację podczas manicure hybrydowego. Na utwardzoną wcześniej warstwę lakieru należy nałożyć cienkim pędzelkiem bardzo małą ilość produktu wzdłuż paznokcia, tworząc cienką linię rozszerzającą się od brzegu do końca paznokcia. Czynność należy powtarzać w pewnych odstępach tak, aby nasza stylizacja wyglądem najmocniej przypominała muszlę. Na zwykłym lakierze stylizacja ta niestety będzie lekko utrudniona, ale oczywiście jest ona możliwa. Wystarczy poczekać, aż warstwa lakieru na naszych paznokciach sama wyschnie, a następnie postępować podobnie jak w przypadku metody z użyciem lakierów hybrydowych. Jedynymi minusami zwykłego lakieru do paznokci jest przede wszystkim czas, jaki trzeba poświęcić na wykonanie perfekcyjnego manicure oraz jego trwałość. Najważniejsze w tym trendzie jest jednak to, aby nasze paznokcie wyglądały jak małe muszelki znalezione na plaży.

Zadbane paznokcie to nie wszystko

Warto też pamiętać, aby podczas pielęgnacji naszych paznokci nie zapominać o dłoniach, ponieważ to one często uważane są za naszą wizytówkę. Dlatego tak istotna jest ich regularna pielęgnacja i nawilżanie. Żadna stylizacja nie będzie wyglądać poprawnie na przesuszonych i zniszczonych dłoniach. Warto również pamiętać, że zdobienia typu shell nails nie będą pasować na każdą okazję. 

Shell nails to bez wątpienia pewnego rodzaju przypomnienie o minionym lecie i wakacyjnych przygodach. Dzięki swoim kolorom świetnie nada się ona jako manicure codzienny, a dzięki możliwości umieszczenia na nim różnego rodzaju ozdób, może też sprawdzić się podczas wielkich wyjść. Jedno jest pewne – taka stylizacja bez wątpienia zachwyci wiele osób i sprawi, że nasze dłonie staną się znacznie piękniejsze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*