Chcesz utworzyć salon SPA w domu? Zobacz jak zacząć!

Chcesz utworzyć salon SPA w domu? Zobacz jak zacząć!
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Większość z nas na co dzień jest zabiegana i nie ma czasu dla siebie. O organizm warto jednak dbać, a jednym ze sposobów na to jest SPA. Warto zatem pomyśleć o tym, aby tego typu zabiegi można było wykonywać, nie ruszając się z domu. Jak to zrobić?

Co to jest SPA?

Wyraz ‘SPA’ możemy obecnie spotkać na każdym kroku, idąc ulicą czy przeglądając sklepowe półki. Co się za tym kryje?

Jeśli chodzi o pochodzenie tego niezwykle popularnego dziś słowa, to hipotezy są dwie. Pierwsza z nich zakłada, że wyraz ten jest akronimem łacińskiego ‘Sanus Per Aquam’, co w tłumaczeniu oznacza: ‘zdrowy przez wodę’. W starożytności odkryto pozytywne oddziaływanie wód termalnych na ciało człowieka, w związku z czym zaczęto je chętnie stosować, głównie w łaźniach, ale także np. do różnego rodzaju masaży. 

Inne źródła podają z kolei, że wyraz pochodzi od miejscowości w Belgii o tej samej nazwie. W przeszłości miasto to słynęło z uzdrowiska, w którym wykorzystywano lecznicze właściwości występujących tam wód termalnych.

Dziś za tym wyrazem kryje się szeroko pojęte dbanie o siebie, a przede wszystkim określa się w ten sposób metody lecznicze i terapeutyczne oraz zabiegi mające na celu poprawę zdrowia i samopoczucia.

SPA w domu. Od czego zacząć?

Zabiegi spa oferuje dziś wiele salonów kosmetycznych, kurortów, hoteli czy nawet basenów. Zwykle ich oferta jest dość kosztowna, a trzeba mieć też oczywiście sporo czasu, aby móc pozwolić sobie na wizyty w takich miejscach. Jeśli nie mamy do tego możliwości, warto pomyśleć o spa w domu. Skąd wziąć na to środki? Na to pytanie i wiele innych dotyczących finansów odpowie strona sowafinansowa.pl.

Na początku trzeba zastanowić się, czy nasze mieszkanie, a konkretnie łazienka nadaje się do wykonywania zabiegów spa. Pomieszczenie to powinno być ładne dla oka, przytulne i klimatyczne, aby po prostu dobrze się w nim czuć, co jest niezbędne do poprawy samopoczucia. Musimy mieć też wannę, gdyż domowe spa opiera się głównie na kąpielach. Jeżeli nasza łazienka nie spełnia tych wymogów, należałoby zatem w pierwszej kolejności pomyśleć o remoncie i zakupie wanny.

Plusem byłoby także znalezienie w domu kawałka przestrzeni, aby postawić stół do masażu, oraz jeśli mamy do tego możliwości to zamontowanie sauny, która jest jednym z najbardziej efektywnych aspektów spa.

Jakie zabiegi możemy przeprowadzić w domu?

Jak już wiadomo, pojęcie ‘spa’ jest obecnie bardzo często i szeroko stosowane. Trudno zatem wymienić wszystkie zabiegi, które mogłyby się za nim kryć. Do najbardziej popularnych możemy niewątpliwie zaliczyć: manicure i pedicure, zabiegi na twarz, włosy i ciało oraz różnego rodzaju masaże.

Aby stworzyć we własnym domu warunki podobne do tych panujących w profesjonalnych salonach, warto pamiętać o kilku zasadach.

  • Po pierwsze, potrzebna jest odpowiednia atmosfera. Warto wyłączyć telefon, telewizor czy radio, a włączyć sobie relaksującą muzykę. Ważna jest także aromaterapia, którą zapewnić mogą różnego rodzaju aromatyczne olejki i świeczki.
  • Relaksująca kąpiel to jeden z najważniejszych punktów domowego spa. Do tego będą nam potrzebne specjalne kremy, olejki lub kule do kąpieli, które zapewnią odpowiednią ilość piany, nawilżenie oraz piękny zapach.
  • Warto zająć się także pielęgnacją twarzy i włosów. W tym celu wystarczy nałożyć na nie odpowiednią maseczkę nawilżającą bądź oczyszczającą.
  • Po wyjściu z kąpieli warto nasmarować całe ciało balsamem, który zapewni ukojenie zmęczonej skórze i zadziała ujędrniająco.

Jeśli potrzebna jest nam pomoc w finansowaniu domowego spa, warto skorzystać z oferty, którą przedstawia nam sowa finansowa. Szczegóły pod adresem: https://sowafinansowa.pl/pozyczki-ratalne/.

Fot. unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*