Jakie okulary są modne w 2022 roku? Sprawdź nasze propozycje i dobierz oprawki do Twojego stylu życia

Jakie okulary są modne w 2022 roku? Sprawdź nasze propozycje i dobierz oprawki do Twojego stylu życia
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Niegdyś noszenie okularów było kompromitujące. Dzieci były nazywane w szkołach “okularnikami”. Te czasy jednak odeszły do lamusa. Okulary stają się coraz bardziej modne. Noszą je kobiety, mężczyźni i dzieci. Mają za zadanie poprawić wzrok, który z biegiem lat jest coraz słabszy m.in. ze względu na niektóre bodźce, jak chociażby spędzanie czasu przed ekranem monitora lub nauka w złym świetle. Ale okulary mogą być również niezawodnym akcesorium i dodatkiem do codziennej stylizacji. Dodają pewności siebie i odrobinę powagi. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto nosić okulary i jakie są najpopularniejsze modele w 2022 roku. 

Chroń swój wzrok i noś okulary korekcyjne. Poznaj kilka oznak, że są one dla Ciebie niezbędne

Czy jeszcze niedawno nie chciałeś lub nie chciałaś słyszeć o okularach, a teraz widzisz gorzej? Wielu ludzi na świecie boryka się z problemami wzrokowymi. Udowadniają to badania, które zostały opublikowane na przestrzeni ostatnich kilku lat. Według nich na zaburzenia wzroku cierpi ponad 2,2 mld społeczeństwa. Niewykluczone, że ta liczba jest obecnie większa. W naszym kraju połowa Polaków nosi okulary lub soczewki kontaktowe i ta liczba z roku na rok się powiększa. 

Okulary korekcyjne nie są powodem do wstydu. Mają nam pomóc wyostrzyć wzrok, który jest m.in. potrzebny prowadząc samochód, rower lub do czytania z dalszej odległości. Na rynku dostępnych mamy wiele propozycji modeli, które z powodzeniem dopasujemy do naszego stylu życia. Modne okulary damskie lub męskie nie muszą kosztować majątku. Ceny oprawek zaczynają się już nawet od 100 zł. 

Oprawki plastikowe czy metalowe. Która opcja będzie najlepsza?

Oprawki damskie plastikowe od wielu lat cieszą się popularnością wśród kobiet. Panie zdecydowanie częściej wybierają zróżnicowane kolory opraw i kształty, które przypadną im do gustu. Ich sekret tkwi w wyjątkowym wyglądzie. W 2022 roku modne są oprawki w kształcie kociego oka. Z okularów metalowych przeważają oprawki w kształcie koła o uniwersalnej formie i stonowanej kolorystyce. Jest to wersja bardziej elegancka, ale dzięki swojej prostocie świetnie sprawdzi się jako dodatek na co dzień.

A co z osobami, które nie mają wady wzroku? One również mogą chronić swoje oczy korzystając z tzw. “zerówek”, które nie należą do okularów korekcyjnych. Zerówki przydadzą się dla osób, które korzystają z bardzo długiego czasu przed komputerem, pracują jako kierowcy czy spędzają go przed telewizorem. Taki rodzaj okularów zabezpiecza nasz wzrok przed szkodliwym, emitowanym światłem.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*